- Homepage
- Speakeri
- Program
- Tipuri de acces
- Parteneri
- Parteneri media
- Locatie si cazare
- Contact
Eugen Predescu
.png)
Eugen s-a alăturat Canopy în urmă cu trei ani ca intern, după o perioadă în care a testat tehnici de performance marketing pe business-ul familiei, a evoluat rapid în poziția de Growth Canopyst, iar recent a revenit în cadrul echipei ca Chief Canopyst.
Eugen este genul de om care învață rapid și aplică eficient, dovadă fiind și determinarea cu care a devenit de la un profesionist de top în asigurări, un super profesionist în digital marketing. Credem că secretul stă în disciplina de sportiv pe care Eugen o are, de unde și-a dezvoltat abilitățile de leadership, de comunicare și de bun coechipier.
Eugen Predescu are experienta ca Online Marketing Speaker, Google Ads trainer, PPC Campaigns Management (+220k USD monthly budget) si Business Growth Wizard. Considera ca disciplina de sportiv pe care si-a format-o de-a lungul celor 9 ani de polo l-a ajutat sa-si dezvolte abilitățile de leadership, de comunicare și de bun coechipier.
A dezvoltat urmatoarele proiecte:
- Extinderea regională a agentiei Canopy, una din top 3 agentii de performance marketing din Romania.
- Creștere echipei Canopy, optimizarea proceselor din cadrul agentiei și dezvoltare sistemelor de management.
- Dezvoltarea primului tool de online marketing certificat Google Ads si Facebook Ads din CEE
Eugen recomanda cu caldura urmatoarele carti:
- Grow Your Digital Agency - Robert Craven
- Hooked: How to Build Habit-Forming Products - Nir Eyal
- Influence: The Psychology of Persuasion - Robert Cialdini